Witaj na forum miłośników alkoholi i innych wyrobów domowych! Uwielbiasz wino, piwko, bimberek, nalewki i mód pitny a może domowe wędliny, chleb i przetwory? W takim razie zapraszamy do dyskusji na wszelkie tematy związane z domowym wytwórstwem!

Jesteś nowy na forum? Napisz kilka słów o sobie i przywitaj się z naszą społecznością
Postprzez Zosia » 30 lis 2017, o 08:26
Cześć :) Zosia z Opola. Uwielbiam gotować, robić różne przetwory i nalewki :)
Postprzez nomirien » 5 gru 2017, o 13:05
Cześć. Kamila z Łodzi.
Psychologia i badania magisterskie zajmują mi życie :).
Postprzez tinto » 2 sty 2018, o 21:18
Cześć, Przemek z Opola. Mnie zajmuje życie wino. Kupne i własnoręcznie robione. Zawodowo, czyli jako dodatek do wina, doradzam prawnie w wąskich specjalizacjach.
Postprzez Foosik » 14 lut 2018, o 16:03
Cześć, Marek z Jastrzębia.
Od jakiegoś czasu interesuje się winem sklepowym. Naszła mnie ochota na zrobienie własnego cydru i tak całkiem niedawno zaczęła się moja przygoda z wytwarzaniem czegokolwiek z %. Teraz kompletuje powoli sprzęt do produkcji wina. I tak od znajomych i rodziny wyciągnąłem ostatnio 2x dama 5l, 1x stary balonik 15/17l oraz 1x balon 54l. Na forum i do sklepu trafiłem oczywiście przez kanał na youtubie. Mam nadzieję, że na forum dowiem się ciekawych rzeczy i z czasem sam będę mógł dzielić się swoimi doświadczeniami.
Postprzez MaciekM » 9 maja 2018, o 08:40
Witam!

Jestem z okolic Krosna na Podkarpaciu. Niedawno na poważniej podszedłem do tematu winiarstwa, w efekcie czego drożdżaki przerabiają moje pierwsze winko z oskoły i limonek. Trochę dziwny start... Ale dziwny to moje drugie imię. :ugeek: No i właśnie to winko mnie do was sprowadza, a raczej błędy jakie popełniam w trakcie jego "produkcji". Ale o tym w innym temacie. ;)

Pozdrawiam!
Maciek
Postprzez wiesiek-baca » 30 wrz 2018, o 08:55
witam !
jestem nowy
mam pytanie- jak umyć balon na wino, jaką chemię zastosowac ?
na balonach mam nalot ,którego nie mogę się pozbyc
Postprzez Joker1221 » 31 paź 2018, o 09:17
Witam wszystkich Mam na imię Adrian i mieszkam w Luboniu koło poznania ☺️Winiarstwem zaraził mnie mój kolega z Warszawy który w tym temacie siedzi od lat i dał mi do skosztowania swojego winka ....masakra tak dobrego wina w życiu nie piłem...wiedz doszedłem do wniosku że dam będę robił winko☺️jestem poczatkowa osoba zdobywam coraz więcej wiedzy na ten temat też oglądam filmiki malinowego nosa. Narazie zrobiłem jeden nastaw 10l winko z dzikiej róży i waninlii do tego wrzuciłem płatki dębowe średnio opiekane .....co z tego wyjdzie zobaczymy ale fermentacja przebiega dobrze mam nadzieję że wyjdzie pierwsze winko.mam jeszcze pojemnik fermentacyjny duży i zastanawiam się z czego zrobić kolejne w winko. Życzę wszystkim udanych nastawów ☺️pozdrawiam wszystkich
Postprzez Troom » 31 sty 2019, o 22:27
Siema

Trafiłem tutaj z YouTube :F
Czas najwyzszy nauczyc sie uszlachetniac smaki owocow;)
Co prawda jeszcze sezonu owocowego nie ma, ale coś na bazie ryzu jak najbardziej.
Postprzez Mlody » 4 kwi 2019, o 20:19
Witam.
Mam na imię Dawid wina robię już od jakiegoś czasu lubię coś mieć w zapasie w domu na jakąś okazje nie koniecznie kupnego. :D

Zaloguj