Witaj na forum miłośników alkoholi i innych wyrobów domowych! Uwielbiasz wino, piwko, bimberek, nalewki i mód pitny a może domowe wędliny, chleb i przetwory? W takim razie zapraszamy do dyskusji na wszelkie tematy związane z domowym wytwórstwem!

Jesteś nowy na forum? Napisz kilka słów o sobie i przywitaj się z naszą społecznością
Postprzez Malinowynos » 14 gru 2014, o 23:21
Witajcie,
napiszcie coś o sobie, skąd zainteresowania domowymi trunkami? jakie macie doświadczenie w tym temacie?
Czy lubicie to co robicie?:)
Obrazek
Postprzez Kowal-Ski » 8 sty 2015, o 21:07
Skoro już coś napisałem na forum to wypadało by się przedstawić.
Na imię mam Paweł pochodzę ze śląska, wychowałem się w Jastrzębiu Zdroju teraz mieszkam w Cieszynie.
Pierwsze wino zrobiłem z nudów będąc na L4 było to wino ryżowo rodzynkowe (balon 34l) i do tamtejszej pory nie lubiłem wina... Od tamtej pory minęło 2 lata i troszkę powiększyła się moja blokowa piwniczka
1 x 54 l
3 x 34 l
2 x 5 gal. (po wodzie)
2 x 15 l
4 x 5 l
Mam taki mały problem ponieważ cierpię na nieznaną chorobę nie znam nazwy dokładnie ale ma taki jeden bardzo dokuczliwy objaw. Nie mogę znieść widoku pustego balona tak więc jak tylko kończy się sezon na owoce nastawiam nowe mieszanki, ryż, żyto, rodzynki, żurawina. Od jakiegoś czasu zabieram się do kupna wiaderka fermentacyjnego co bardzo ułatwiło by mi przelewanie wina ale przeraża mnie koszt przesyłki w porównaniu kosztu wiaderka :D tak więc szukam jakiś ofert promocyjnych typu darmowa przesyłka. Właściwie mógł bym stać się stałym klientem jakiegoś sklepu który by mnie w jakiś sposób zachęcił do tego :D (marketing) a nie kupować co jakiś czas, korki, kapturki, kapsle, drożdże, pożywki i inne pierdoły na różnych aukcjach....
Postprzez kaktus79 » 27 maja 2015, o 15:47
Witam wszystkich.. :) .. I jak to mówią kaktus też człowiek i napić się musi wiec robię od kilku lat winko bo tylko swoje winko dobrze smakuje :D ... W mojej kolekcji sa butelki które juz zalegają 15 lat :) oczywiście z winem :).. Życzę wszystkim burzliwej fermentacji ;).Pozdrawiam :)
Postprzez mawisz » 5 paź 2015, o 17:23
Witam mam na imię Maciej. Mieszkam w kujawsko-pomorskim w miejscowości Występ. Produkcją win zainteresowałem się w tym roku, przypadkiem natrafiłem na filmiki malinowego nosa na facebook. No i ruszyła chęć i powstał zapał. :shock: Obecnie posiadam dzięki rodzinie i znajomym butlami 1x40L ,1x 25L , 1x 20l i 4x15L. Ruszyłem ostro i mam nastawione wina kwiatowe z czarnego bzu i akacji, wina owocowe z wiśni, gruszki ulęgałki, owoców czarnego bzu i z mieszanki owocowej z czarnej, czerwonej porzeczki i agrestu. W tej chwili szykuję się do nastawu z jabłek. Posiadam jeszcze 2 wiadra fermentacyjne ułatwiające bardzo pracę. Chociaż jestem początkującym informuję, że wszystkie nastawy są udane pracują stabilnie i znowu zaczyna brakować tylko butli. Zachęcam Wszystkich początkujących do działania , przy zachowaniu odrobiny czystości musi Wam udać się każde winko. Pozdrawiam ! OBECNIE pracuje mi 140 l wina. :)
Postprzez mobydick » 9 paź 2015, o 18:29
Witam, tu Karol ze śląskiego, niestety kompletny ignorant do tej pory. Za namową kumpla i po obejrzeniu kilku filmików MN stwierdziłem, że wino można nie tylko pić :D Chętnie poczynię własne produkcje, z tym że na razie jestem zielony i zbieram info. Chcę zacząć od klasyki, czyli wina z winogron. Mam nadzieję, że zrobione przeze mnie winko będzie zaskoczeniem dla moich znajomych (byle pozytywnym), ale czas pokaże. Pozdrawiam!
Postprzez bogdan » 11 paź 2015, o 10:44
Witam wszystkich domowych winiarzy, browarników, nalewkarzy i bimbrowników. Z alkoholem jak z wrogiem - najlepiej lać go w mordę :D Jestem Bogdan - głównie smakosz piwa, ale swojskim winkiem też nie gardzę, pozdrawiam
Postprzez Marcin1412 » 16 paź 2015, o 10:23
Witam serdecznie wszystkich miłośników ;) Mam na imię Marcin i już jakiś czas się zajmuje domowymi trunkami;) pozdrawiam mój Górny Śląsk
Postprzez bartass » 16 paź 2015, o 17:42
Zapomniałem się przedstawić, ale już nadrabiam zaległości. Jestem Bartek, lubię wszystko co domowe (zwłaszcza wędliny), przed zimą zamierzam zaopatrzyć się w rozgrzewające nalewki, oczywiście w celach zdrowotnych :D Pozdrawiam wszystkich miłośników mniej i bardziej procentowych trunków
Postprzez Raskolnikow » 18 paź 2015, o 10:17
Cześć
Jestem Rafał, eksperymentuję z różnymi domowymi wyrobami zarówno % jak i mięsiwem, chlebem, przetworami, sokami. Mam nadzieję że spotkam tu pasjonatów swojskich smaków, pozdrawiam!
Postprzez medicus » 28 paź 2015, o 12:36
Witam! Nie przedstawiłem się sorki. Mam na imię Mateusz. Przede wszystkim interesuje mnie produkcja różnego rodzaju alkoholii, wina, piwo, bimber, cider. Lubie prubować, doświadczać czegoś nowego, poprostu eksperymentować ;) Pierwsze wino zrobiłem mając około 13 lat, w piwnicy w butelce po 5 litrowej wodzie. Wino miało procenty ale nie było smaczne, poszło w kanał. Nie poddawałem się, prubowałem dalej, aż wkońcu się udawało i wychodziły pyszne winka. Wtedy jeszcze nie było dostępu do internetu i człowiek uczył się na swoich błędach. O wyrobie win nie wiem wszystkiego, cały czas się ucze, bo wiadomo, że jest to tylko hobby na które nie poświęca sie czasu ile by się chciało. W życiu również robiłem bimber, z wina które mi zoctowiało. Bimber wyszedl niezły, ludzie tak mówili, ja sam go nie piłem, ten zapach nie dla mnie. W niedługim czasie myśle o Whiskey, wiem, że jest to niełatwe, ale trzeba prubować :D Również lubie wszystko co swojskie, bo jest zdrowe. Produkcja kiełbasy oraz wędlin również mnie interesuje i napewno tym też będe się zajmował - hobbystycznie oczywiście:) Pozdrawiam Wszystkich!!!

Zaloguj