Witaj na forum miłośników alkoholi i innych wyrobów domowych! Uwielbiasz wino, piwko, bimberek, nalewki i mód pitny a może domowe wędliny, chleb i przetwory? W takim razie zapraszamy do dyskusji na wszelkie tematy związane z domowym wytwórstwem!

Interesujące miejsca, historie, ciekawostki i opinie. Wiesz gdzie można skosztować dobre piwko? Dowiedziałeś się czegoś ciekawego? Podziel się wiedzą!
Postprzez mobydick » 31 sie 2016, o 11:19
17 września w Monachium rusza osławiony Octoberfest, będzie trwał do 3 października. Termin akurat pokrywa się z moim urlopem i zastanawiam się, czy nie zabrać się z kumplem. Niby nie jesteśmy wielkimi smakoszami piwa, ale chciał bym poczuć atmosferę tego festiwalu, na własne oczy zobaczyć tę „rozpustę” :D Ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie, bo sam nie wiem kompletnie nic?
Postprzez bogdan » 3 wrz 2016, o 20:20
Nie byłem, ale jakoś mnie nie ciągnie. Jak dla mnie to za droga impreza, zwłaszcza że piwo (i to średniej jakości) kosztuje tam 10 ojro za litr. Ale jak masz wolne środki albo tanie zakwaterowanie to jedź, baw się i zdaj relację. Jedno jest pewna, atmosfera na Octoberfest jest jedyna w swoim rodzaju, masa radości i zabawy, trochę niemieckiego folkloru i regionalnego żarełka i oczywiście morze piwa. Z tym że z roku na rok, festiwal staje się coraz bardziej komercyjny i ukierunkowany przede wszystkim na turystów.
Postprzez Raskolnikow » 4 wrz 2016, o 15:42
mobydick napisał(a):osławiony Octoberfest

osławiony = owiany złą sławą to tak na przyszłość, bo podejrzewam, że miałeś na myśli słowo sławny :D

Jak masz okazję i wolny grosz to jedź, bo tak naprawdę żaden inny festiwal nie może się równać do Octoberfestu. Zgadzam się, że impreza straciła już swój lokalny koloryt i z bawarskiej stała się międzynarodową, ale i tak daje się odczuć jedyny w swoim rodzaju dożynkowy klimat. Krążą głosy, że ichniejsze piwo jest drogie (fakt) i takie sobie, ale gwarantuję, że tam nie będziesz zwracał na to uwagi. Byłem trzy lata temu i do dziś żadne inne piwo nie zasmakowało mi równie dobrze jak wtedy w Monachium. Fakt faktem, raczej nie chodzi tu o sam trunek, ale raczej o całą otoczkę. Na Octoberfeście jest głośno, hucznie i kolorowo, no i panuje ogromny ścisk. Jak nie lubisz tłumów, to daruj sobie ceremonię otwarcia i weekendy. W dni robocze unikniesz wnerwiających kolejek i łatwiej wejdziesz do namiotów. Aha, ja nocowałem u kumpla, ale są spore problemy z zorganizowaniem noclegu w czasie festiwalu. Więc najpierw zorientuj się, czy są jeszcze wolne miejsca w hotelach i nie licz, że znajdziesz coś już na miejscu. Samych atrakcji jest sporo, począwszy od kelnerek w bawarskich strojach, przez dobre, tłuste żarełko i festyniarskie występy, po wesołe miasteczko.
Postprzez mobydick » 10 wrz 2016, o 15:21
Dzięki za odpowiedzi, ale niestety nie jadę. Znajomy zrezygnował, szkoda mu urlopu, a samemu nie uśmiecha mi się jechać. Poza tym, pewnie o tej porze i tak byłoby ciężko z ogarnięciem przyzwoitego hostelu. A może znacie inne, podobne imprezy w Polsce?
Postprzez Raskolnikow » 11 wrz 2016, o 13:54
To trochę się spóźniłeś, bo we wrześniu (9-10) już odbyło się kilka imprez piwnych, np. IV Festiwal Piwa w Starogardzie Gdańskim, Amber Fest w Gdańsku, Chmielobranie Karczmiska-Piotrawin i Beergoszcz w Bydgoszczy.We wrześniu możesz się jeszcze wybrać na Lubelskie Święto Młodego Cydru (17.09)
A w połowie października jest OpolFest w Opolu i Warszawski Festiwal Piwa.

Zaloguj