Witaj na forum miłośników alkoholi i innych wyrobów domowych! Uwielbiasz wino, piwko, bimberek, nalewki i mód pitny a może domowe wędliny, chleb i przetwory? W takim razie zapraszamy do dyskusji na wszelkie tematy związane z domowym wytwórstwem!

Jak przygotować smaczne drinki? Jak przygotować drink, który piłeś ostatnio w klubie?
Postprzez mobydick » 13 sty 2017, o 17:32
Lubicie połączenie kawy z alkoholem? Jeśli tak, jak to podrzućcie jakieś pomysły na kawę wzmocnioną wódką, rumem albo whisky. Nie chodzi mi o nalewki, ale kawowe desery z procentami :)
Postprzez Bachus » 14 sty 2017, o 11:43
Piłem kawę po duńsku i szczerze mogę polecić ten rozgrzewający specyfik. Najpierw trzeba zaparzyć ok. 1 l kawy (moc według upodobań) i lekko wystudzić. Następnie ciepłym naparem zalewamy pozostałe składniki: pół szklanki rumu, 3 łyżki cukru, 5 goździków i kawałek kory cynamonu. Wszystko wlewamy do garnka i podgrzewamy na niewielkim ogniu przez 2 godziny. Ja skróciłem czas gotowania do pół godziny, a i tak wyszło świetne.
Postprzez Raskolnikow » 16 sty 2017, o 16:40
Kawa z wiśniówką:

Zaparzamy mocną, mieloną kawę albo robimy espresso. W międzyczasie spieniamy mleko z dodatkiem niewielkiej ilości syropu migdałowego. Wlewamy spienione mleko do wysokiej szklanki, ostrożnie dolewamy zaparzoną kawę (tak, żeby nie zburzyć pianki) i kieliszeczek wiśniówki. Dekorujemy uprażonymi płatkami migdałów. Na zdrowie :)
Postprzez bogdan » 21 sty 2017, o 12:11
Tu masz przepis na prawdziwy deser, ale uwaga - błyskawicznie podnosi poziom cukru, więc odradzam taką kawę diabetykom i osobom dbającym o wagę :D

Kawa z Irish Cream:

1. Zaparz ulubioną kawę i wlej napar do wysokiej szklanki.
2. Dolej 30ml-45ml likieru Irish Cream, (Baileys) i wymieszaj.
3. Opcjonalnie możesz dosłodzić, np. cukrem trzcinowym.
4. Wierzch udekoruj kleksem bitej śmietany i/lub gałką lodów waniliowych.
Postprzez sulejowek03 » 17 lip 2017, o 07:53
Ciekawy ten przepis. Muszę go wypróbować.

Zaloguj