Witaj na forum miłośników alkoholi i innych wyrobów domowych! Uwielbiasz wino, piwko, bimberek, nalewki i mód pitny a może domowe wędliny, chleb i przetwory? W takim razie zapraszamy do dyskusji na wszelkie tematy związane z domowym wytwórstwem!

Pogawędki o czym dusza zapragnie, niekoniecznie na tematy związane z domową produkcją
Postprzez agamemnon91 » 16 gru 2016, o 10:28
Hej, jakie wina polecacie na prezent? Może coś gruzińskiego ;) ? Jak myślicie? :)
Postprzez bartass » 16 gru 2016, o 17:27
Średnio znam się na winach, ale dla kobiety wybrał bym jakiś lekkie wino, białe lub różowe, półwytrawne, może musujące. Natomiast jeśli wiem, że ktoś lubi słodkie wina, zdecydowanie postawiłbym na węgierski klasyk, czyli Tokaj. Mężczyźnie podarowałbym francuskie wino czerwone półwytrawne albo coś wyrazistego, jak wytrawne wino chilijskie ze szczepu Syrah. Zwolennikowi wina białego kupiłbym coś niebanalnego, np. Sauvignon Blanc z Nowej Zelandii. No i raczej wino ze średniej półki, bo prezent nie powinien być ani zbyt lichy, ani ostentacyjnie kosztowny. Przyda się też gustowne opakowanie, np. pudełko z naturalnego korka albo skrzynka z drewna i wypełnieniem z wełny drzewnej.
Postprzez mobydick » 23 gru 2016, o 12:31
A ja często daję na prezent własne winko, oczywiście z ładną etykietą, naturalnym korkiem i kapturkiem termokurczliwym. Do tego dołączam akcesoria do wina albo zestaw kieliszków. Jeszcze nikt się nie skarżył i wiem, że wino smakowało :) Ale z kupnych win unikałbym wina stołowego, raczej wybrał bym półwytrawne z apelacją (oznaczenie pochodzenia i informacja, że produkcja odbywała się w kontrolowanych warunkach, z przestrzeganiem norm). Takie wino powinno mieć na etykiecie skrót DOC (hiszpańskie) DOCG (włoskie), AOC (francuskie). Co do win gruzińskich to nie przypadły mi do gustu, choć jedno mogę polecić - czerwone wytrawne Separavi Red, piękny aromat i całkiem przyjemny smak.
Postprzez strykow1w » 17 lip 2017, o 08:08
Często daję wino na prezent. Dla kobiet daje białe słodkie lub półsłodkie.

Zaloguj